Zbytek ;)

Komplikace

23. června 2014 v 11:43 | Marti

Jeden e-mail, co zmení vše

"I am afraid we are, unfortunately, unable to accept your CPE as a proof ...". Takhle nějak začínal e-mail od univerzity, na kterou jsem ještě donedávna myslela že mám přijetí jisté. Bohužel mi nemůžou uznat certifikát z angličtiny, který už mám, protože mám ze dvou částí C (to znamená za 3 - i když ze zbytku mám 1 a dohromady víc než dostatečný počet bodů ...).

Navíc už vůbec nevím, jestli mě vezmou na nějakou vejšku v Praze (proč jim to tak dlouho trvá?!), ale celkově vidím léto jako jednu velkou nejistotu. Stihnu poslat výsledky dalšího testu z angličtiny včas? Budu se nakonec stěhovat do Londýna? Jak to všechno zařídím?

Na tyhle otázky se zatím snažím vůbec nemyslet. Pořád mám přece prázdniny a nechci si je nechat zkazit! :D

sweets - image #1859334 by marky on Favim.com


Taky už máte prázdniny? ♥

8. června 2014 v 15:39 | Marti

Od maturity lehárko

Od středy 28. května, kdy jsem dostala 5x infarkt, jedu od oslavy k oslavě. To je asi nejlepší lék na kocovinu. V mezičase sleduju Mentalistu a Gran Hotel ve španělštině (abych zas nezapomněla úplně všechno) Sherlocka a asi zkusím i Hru o trůny.

Jo a dělala jsem pár příjmaček na vysokou (jen tak mimochodem). U překladatelství (španělštiny) zatím nevím jak jsem dopadla, z angličtiny mám ještě ústní. A o žurnalistice radši ani povídat nebudu (to jsem stejně šla jen tak zkusit). Ještě peďák zítra, ale tam by mě museli dotáhnout párem volů, i kdybych se tam dostala (promiň mami)
Vypadá to, že do Londýna budu muset i kdybych nechtěla. :D

Užívejte si volno fellow maturanti, a *cough* školu vy mladší (taky jednou budete mít 4 měsíční prázdniny. jenom teď je máme MY)
Untitled

Škola, stres a Valentýn!

14. února 2014 v 20:32 | Marti

Happy Valentines Day everyone ♥

"University College London je jedna z nejprestižnějších univerzit ve Velké Británii i na celém světě. V žebříčcích nejlepších vysokých škol na světě pravidelně zaujímá místa v první dvacítce"

Když jsem otevřela e-mail s nabídkou studia na UCL začala jsem skákat po obýváku a křičet, ale pak mě polil pot, když jsem si představila, co mě ještě čeká - maturita na samé jedničky, zařizování, studentská půjčka, brigády ...

Pak je tu taky ještě jedna věc, a to že přítele čeká to samé, takže se uvidíme až po maturitě, to je dlouhých 107 dní stresu a smutku.

Happy valentines day my loves 😘💞

Maturitní ples

24. ledna 2014 v 21:28 | Marti

Konečně slibované fotky! ;)

Před týdnem touhle dobou jsme právě na slavnostním nástupu dostávali šerpy, růže a připíjeli si na úspěšnou maturitou tím nejdražším šampáňem, co jsme mohli sehnat - Möet (jako provokace vedení, které nám na ples nepřispělo ani korunu).
Pořád nemůžu uvěřit tomu, že to bylo teprve před týdnem, že ještě minulý týden bylo všechno tak jak má být a pak se všechno obrátilo o 180°

(Já v růžovo-černých šatech .. další fotky v c.č. ;)

Ehm .. I don´t know what to say

13. ledna 2014 v 20:22 | Marti

Krize středního věku .. a to mi ještě ani není 20

Heyy guuys. Teď vážně. V sobotu jsem byla na dni otevřených dveří na FF UK a nějak mě ta myšlenka opouštět můj pohodlný život středoškoláka převálcovala. :D

Všechny ty požadavky, příjmačky a maturita .. nebylo už toho učení dost? (certifikát ze španělštiny a angličtiny, přihlášky na vejšky v Anglii) a teď se musím ještě za půl roku naučit portugalsky.

Nechápejte mě špatně, ale já jsem hrozně nerozhodnej a náročnej člověk, takže kdybych nešla do Anglie, chci na dobrý obor na dobrou školu a něco dokázat i tady.

Kromě toho, jsem si už zvykla na to, že tu byl přítel skoro měsíc a nemůžu se smířit s myšlenkou, že se uvidíme zase až za 3 měsíce, jestli si vydělám na letenku do Londýna.

(Mimochodem, ve středu přijde článek s review knížek z Vánoc a v neděli - až vystřízlivím - fotky a dokumentace maturiťáku ;)

.

(život jde dál - říkají. ale ne vždy je to pravda, občas život nejde dál, občas jen plynou dny)

What I like to wear?

2. ledna 2014 v 11:39 | Marti

Inspiration

Pro ty z vás, kteří četli článek o ročníkovce s kterou se teď peru - už jsem na 20 stránce a zbývá mi jen 5 regionů, ale na Madridu si musím dát zvlášť záležet (učitelovo rodné město, tak by se asi naštval, kdybych to odbyla jedním odstavcem). Taky jsem projížděla fotky z Barcelony 2005 a nemohla jsem se přestat smát :D byli jsme s bráchou takový mimča :D (Uvažuju, že sem nějakou z těch fotek hodím, ale to bych se strapnila víc než kdy dřív :D)

Každopádně, na we♥it jsem našla spoustu outfitů, které se hodně podobají tomu co nosím, takže se nemusím fotit yaay :D Jaký je váš názor na tento styl oblékání? Který outfit se vám líbí nejvíc?

Shoppinng|<3

Happy New Year (almost)!

30. prosince 2013 v 20:38 | Marti

Šťastný nový rok!

Teda .. skoro :D Každopádně, přečetla jsem si loňský články (a před loňský .. a prostě všechny:D) a musím říct, že se toho hrozně moc změnilo (naštěsti, ještěže tak :D). Je to tak i u vás? Co se stalo za rok 2013? A co chcete aby se změnilo letos (teda myslím 2014 :D)?

By the end of 2012:

jsem byla vydeptaná a na dně
jsem se naučila základy italštiny
do školy sem nehla ani prstem
nesnášela jsem celou třídu
s mojí nejlepší kamarádkou zažívala první krize
psala jsem si na skypu s jedním angličanem

By the end of 2013:

už skoro depky nemám
zvládla jsem zkoušky ze španělštiny a angličtiny
vzali mě na 2 vejšky do Anglie
pracovala jsem v Londýně
spolužáci už mě tak neštvou jako dřív
s nejlepší kámoškou jsme se dohodly, že už vlastně ani nejlepší nejsme
(ale kdo ví jak to všechno nakonec bude)
a s tím angličanem jsme spolu už třičtvrtě roku

♣ 2014 ♣

Tak to zítra pořádně oslavte, ale alkohol jenom s mírou (aby se vám nestalo, že půjdete omylem kouřit jointa na dvorek policejní stanice :D) a ohňostroje ať radši zapaluje někdo jinej (nechcete přece přijít o ruce .. neměla bych pak blogy na čtení :D).

Good luck and loads of love in 2014, I ♥ You

Untitled

Tak příští rok možná už v Londýně, kdo ví .. :)


What now? ♣

28. prosince 2013 v 18:51 | Marti

Too many things to do, too little time

Sooo.. Už jsem na 13. stránce ročníkovky (píšu o regionech ve španělsku .. nuda, ale potřebuju si pojistit jedničku :D). Ale mám takový neblahý tušení, že jí ten španělskej dement (náš učitel) celou zkritizuje přeškrtá a začervení :D Jen na něj myslim a už mám chuť mu tu jeho plešatou palici narvat .. no konec násilností a poďme k věci.

Mám celkem plno nápadů na články, ale nevím do čeho a kdy se pustit :D Nejdřív určitě přijde ještě jeden novoroční článek a potom? Poraďte prosím, co by se vám líbilo nejvíc (anketa) (✿◠‿◠)

(Jakto, že Benátky byly už před rokem? memories ♥ .. btw kopírovat jen se zdrojem please)

Surprise!

26. prosince 2013 v 19:20 | Marti

Proč ty prázdiny utíkaj tak rychle?! (✖╭╮✖)

Jako srsly? To už zase bude Silvestr? A pak maturiťák (kde mimochodem nebudu super vysportovaná a boží jak jsem předpokládala, ale zakulacená jako v 5. měsíci, protože ty Vánoce mě ničej) ... Proč to tak hrozně letí? Za chvíli se budu muset definitivně rozhodnout, jestli se chci stěhovat do Londýna a hlavně - budu muset odmaturovat (jestli hádáte, že jsem se ještě nezačala učit, atk hádáte správně -.-).

Ok konec mýho plácání a depresí, musim se podělit o to, jak byly tyhle Vánoce super! :D Dole na obrázku vidíte záplavu Chanel, kterou jsem dostala .. ne joke :D Fotku skutečenjch dárků najdete v celém článku.

More Chanellllllll.

Vánoce, novinka and all that :3

14. prosince 2013 v 19:30 | Marti

Christams is coming!

image

Ahojky! (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧ Tak, jak se těšíte na svátky? My jsme zatím trochu pozadu (máme jenom perníčky, takže zítra čekám pečící maraton). Jinak většinu dárků už mám zařízených a na účtě mi ještě něco zbylo :D, teď akorát dokoupit nějaké ty drobnosti, čokoládky atd.

Za poslední měsíc se toho událo celkem dost .. byla jsem znovu v Londýně, tentokrát tam byla ještě větší zima než v létě, takže si počkám zase až do září než tam pojedu. :D .. A přišla mi nabídka od univerzity Birkbeck na studium Language and Linguistic (zatím první univerzita z 5, ale celkem prestižní tak uvidíme :D)


Tenhle týden napíšu ještě jeden článek o vánočních dárkách .. už mám po všech zkouškách a písemkách tak snad budu mít čas :D A možná si nechám udělat piercing. :D Just sayin

christmas

Novinky a stres

22. září 2013 v 15:17 | Marti

Zkoušky, maturita a přihlášky

"Martinko, nebudeš už si půjčovat knížky na maturitu? U mě v práci se totiž nějaké slečna už po nich scháněla a vypadala, že dost šílí."

Ne mami, nebudu se učit na maturitu v září. Už teď mám tak plnou hlavu toho, jakou má psát ročníkovku, jestli udělám DELE (Diploma de Espaňol como Lengua Extrajera) a CPE (Certificate of Proficiency in English), že to dospělo do stádia, kdy se učím i v pátek večer a v neděli. Stres z maturity přijde na řadu až jindy.

Když se vidím s mojí nejlepší kamarádkou, občas mám tendence se na všechno vykašlat. Říct si ale hovno, kašlu na nějakou vejšku v Anglii, když mě tam stejně nevezmou, radši tu budem kecat a půjdem ven a budeme dělat tohle a tamto (jako to bylo doteď) ale naštěstí ve mě zůstalo dost rozumu na to, abych to neudělala.

Omlouvám se za článek, co moc nedává smysl, ale musela jsem se z toho vypsat.

Game of Flowers❀ | via Tumblr

30 days blog challange - Day 5

6. září 2013 v 8:27 | Marti

Day 5 - 5 things that irritate you about opposite sex/same sex

Tak dneska je první oficiálně zatáhnutý den školy ... shit trochu brzo jsem rezignovala :D, ale tentokrát mám aspoň důvod. V rámci ekologie totiž naše geniální třída pojede do školy na kolech. Vzhledem k tomu, že moje kolo se hodí akorát tak k tomu dojet do obchodu nebo na poštu (a pak se vyfoukne přední kolo) tak jsem to vzadala už předem :D
Jinak v úterý přijel z Anglie přítel a on si tu stejně válí šunky, tak proč já bych se měla ve škole trápit :D

Tak a teď už k tématu:
Co mě štve na klucích?
  • když je jim 12, nosí mega volné tepláky, skate čepice a kouří na zastávce
  • když nadávají holkám/mlatí je/ponižujou je
  • když se o sebe nedokážou postarat bez pomoci maminky (tentokrát to neplatí o 12letých :D)
  • když se před partou/kamarády chovají jako totální kreténi (úplně jinak, než když jsou s vámi sami)
  • když nemají ke své holce respekt a za jejími zády (někdy i otevřeně) flirtují s ostaními (popř. spí)
Co mě štve na holkách?
  • když je jim 12 (bráchovy spolužačky) a nosí makeupu, že by se tím dalo vymalovat
  • když fotí milion fotek denně na instagram a dávájí k tomu citáty jako: "Jenom Bůh mě může soudit."
  • když partička 13letých holek zabírá záchody ve škole, maluje se, štěbetá a nenechá tam nikoho jít
  • když i zimě mají na sobě kombinaci šortky, tričko nad pupík a kozačky (ano, i to jsem u nás ve škole viděla)
  • když se objímají a jsou samý "ňuňu" "puso" "zlatíčko" a pak vás za zády pomlouvají

Ella <3 | via Tumblr

30 days blog challange - Day 4

3. září 2013 v 20:50 | Marti

Day 4 - What you wear to bed?

Je tu začátek školy a tohle téma se dost hodí .. nejradši bych v tý posteli byla teď pořád :D Každý ráno je ponuro a tma -.- Každopádně už mě to v tý škole po dvou dnech přestalo bavit .. ještě štěstí že s matikou končíme v lednu jinak bych si vystřelila mozek :D No a pak .. znáte to, maturita atd :D
Úplně jsem zapomněla .. co nosím na spaní? Tričko I ♥ Chocolate, oddílová trička, pyžama se snoopym .. :D


EliteQueen | via Tumblr

30 days blog challange - Day 3

1. září 2013 v 18:04 | Marti

Day 3 - What kind of person attracts you

Tak na tohle se bude lehce odpovídat :D .. Takže, jací se mi líbí kluci? Vysocí, hubení, roztomilí a hnědoocí, spíš tmavší typy (italové, španělé, libanonci, turci .. ehm .. :D). Když mají piercing, tetování a skvělý hudební vkus je to plus :D A když dělají takewondo je to magnet (znám se -.-)


Jack Barakat z All Time Low :3
TumblrMango

31. srpna 2013 v 11:34 | Marti

Mango

Od tý doby, co jsem v Anglii nakoupila v obřím Mangu na Oxford st. jsem se do jejich oblečení totálně zamilovala. Značka pochází ze španělska (o důvod víc jí mít rád :D) podobně jako Bershka, Desigual nebo Pull and Bear. Zaměřuje se spíš na elegantní, ležérní oblečení a doplňky. Pokud se vám (jako mě) líbí různá sáčka, svetříky, kabelky a skinny kalhoty, určitě si tady něco vyberete! :)

Textured striped tailored dress JERSEY BLAZERSUIT TROUSERS

30 blog challenge - Day 1

26. srpna 2013 v 17:36 | Marti

Day 1 - Weird things you do when you´re alone

Nedávno jsem tuhle 30 denní výzvu viděla na nějakém blogu, tak mě napadlo, že by to byl dobrý nový start tady na blogu :D Takže .. co divného dělám, když jsem sama? :D

1. Poslouchám LIVE CD na hifi věži a dělám že jsem na koncertě
2. Povídám si s kočkami
3. Hraju na PS3 bráchovi hry o kterých jinak tvrdím, že jsou "blbost" a "ztráta času"
4. Chodím ve spodním prádle po celém bytě (i na zahradě :D)
5. Přerovnávám věci v pokoji
6. Kdyby vám všem bylo 18, napíšu i 6. věc :D

Tumblr

The reason why I still breathe ...

12. ledna 2013 v 11:47 | Marti

První článek v roce 2013 .. o All Time Low x)

Někomu možná přijdou jako banda americkejch idiotů, kterým je sice přes 20, ale chovaj se jako puberťáci (díky tati xD). Ale pro mě znamenají důvod, proč je každej den lepší, proč mám důvod se smát i když na to vetšinou nemám náladu (jo poslední dobou to stojí za nic ://) Tady jsou důvody proč je mám tak ráda ;)

Tumblr_me94uzv3y31qdq8r5o1_500_large

---> Další v celém článku ;)

Veselé Vánoce x)

24. prosince 2012 v 12:09 | Marti
http://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/holiday/christmas/String_Lights.pnghttp://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/holiday/christmas/String_Lights.png

Merry Christmas, Feliz Navidad e Buon Natale ;)

Tak, myslím že jsem vyplýtvala svojí jazykovou zásobu :D Doufám, že u vás zatím všechno probíha v klidu a v pohodě, že stromeček stojí a salát je už v ledničce a že už se stejně jako já nemůžete dočkat! :)
Ti z vás, co tu semnou zůstali/vydrželi/právě teď přišli .. moc vám děkuju a užijte si svátky jak nejvíc to půjde.
A pokud jste se teď nedávno s někým nepohodli .. běžte za ním a obejměte ho :D (Ach jo .. normálně jsem taková tvrdá a bezcitná taekwonďačka a pak takhle změkknu :D)

Skvělá písnička!

A doufám, že stejně jako já očekáváte dneska pod stromečkem tohle ;) :

Konec blogu?

23. prosince 2012 v 9:45 | Marti

Konec blogu nebo veké pozastavení?

Ahoj, no nebudeme si nic nalhávat ... poslední článek jsem uveřejnila 1. prosince ... a už sem přišla o několik Affs, který nebavilo pořád čekat až něco napíšu. Rozhodně tenhle blog nebudu mazat, to bych asi nikdy nedokázala. Ale tak si říkám - když na blog nemám čas teď, co teprve příští rok, až budu maturovat?

Takže jsem se rozhodla ještě to zkusit a dokopat se k tomu konečně něco dělat. A pokud to nepude, nezbyde mi nic jiného než blog odložit na chvíli k ledu :)

Tak jestli chcete, zůstaňte tu semnou - do it for the memories :D

○ Recenze kosmetika ○

1. prosince 2012 v 11:49 | Marti

Recently purchased products

Vánoce, sice ještě nejsou, ale určitě jste už všichni alespoň přemejšleli nad dárkama. Pokud patříte k lidem, kteří je mají nakoupený už od konce října, tak vás hluboce obdivuju :D protože já ještě nic nemám :D
Ale k věci - napadlo mě napsat svůj názor na pár věcí, které jsem si nedávno koupila, snad se vám to bude líbit :o)

1. Dermacol Matt Control báze + make-up


Tuhle sadu jsem si koupila hlavně kvůli bázi, protože obojí dohromady stálo jen 250Kč. Make-up mě ale nijak neoslnil - je celkem těžký, divně voní a bez fixačního pudru moc dlouho nevydrží. Báze je ale naprosto dokonalá, krásně pleť vyhladí a zmatní a dá se nosit i samotná (na ttrénink, v létě ..)

2. Maybelline color sensatiaonal


Tak tyhle rťenky jsou naprosto skvělý! Nejenže dlouho vydržej, ale navíc nevysušujou rty a s leskem vypadají dokonale. Pokud uvažujete o koupi nové rtěnky, tohle je podle mě jasná volba :)

2. Cherry Blossom Blush od essence

essence cherry blossom girl blush

Svěží korálové odstíny, ten světlejší se dá použít i jako rozjasňovač. Pokud jí ještě někde uvidíte, rozhodně neváhejte :D

Tak myslím, že tohle by prozatím stačilo - ještě jsem si sice koupila tekuté linky od essence, ale ty jsou hodně podobné všem ostatním :D

Outfit 1.4

26. listopadu 2012 v 17:28 | Marti

Rock&Pink outfit

Tak tohle je poslední z řady outfitů, který jsem doteď stihla vytvořit. Nevím jestli se vám líbily, ale budu ráda za každej komentář. :D Přemejšlim, jestli je mám dát na facebook, ale bojim se, co by na to ostatní řekli ..


new

Outfit 1.2

24. listopadu 2012 v 18:21 | Marti

Red outfit

Taaak je tu další outfit! Irmuš mi sice zkritizovala ty kalhoty, ale mě se stejně líbí :D Hlavně ta kosmetika :3

Red

Outfit 1.0

23. listopadu 2012 v 17:08 | Marti

Glam outfit

Protože jsem nemocná a nemám co dělat, napadlo mě sem dát nový i starý polyvore outfity. Každej den tu přibyde jeden, aby se tu aspoň něco dělo :D Tenhle bych si vzala třeba na maturiťák ;)


Golden


Diary ^^

15. listopadu 2012 v 21:59 | Marti

Fuck it before it fucks you :)

Ahoj! Jak vidíte, mám dneska hodně hlubokomyslnou náladu :D. Vím, že poslední dobou skoro nic nepřidávám, a když už tak je to o All Time Low .. za to se fakt omlouvám. Strašně ráda bych vrátila tenhle blog tak o rok zpátky, když měl u každýho článku 20 komentářů .. ale .. sakra, kde sem brala čas? Nebo spíš inspiraci?

Ujg_vebimym_large

Včera mě táta fakt naštval. Oznámil totiž, že v lednu nejspíš poletí se strejdou na pánskou jízdu do Austrálie a na Novej Zéland. o.O Ne, mě sebou vzít prej nemůžou. Dalších sto tisíc se mu utrácet nechce... No, vzhledem k tomu, že bratrovi zaplatěj lyžák v Alpách + další zimní soustředění .. což dohromady bude tak 20 tisíc ... myslím, že přišel ten pravej čas požádat ho o to, abychom s mamkou mohly letět do Egypta. Přece nebudeme sedět jako dvě blbky doma ne?

Tumblr_mdfz421qqs1r309z0o1_400_large

Before I die

7. listopadu 2012 v 17:47 | Marti

On my bucket list n.1

Procházela jsem na weheartit obrázky a napadlo mě zase udělat článek o věcech, který bych chtěla stihnout než umřu :D A brzo přijde druhej díl :D

Tumblr_lscqy8y6uc1r29t5yo1_r2_500_large Tumblr_lzaetsgrkj1rnihywo1_500_large Tumblr_lzk1mdekzd1rox3aao1_500_large Tumblr_lznzj7bvp71r9043bo1_500_large
Tumblr_m6ap234l5l1r9043bo1_500_large Tumblr_lzjq5te6ym1r9043bo1_r1_500_large
Tumblr_lyuo2qhfdj1r9043bo1_r1_500_large Tumblr_mcf5gbkva81rox3aao1_500_large
A6j5hpicuaablic_large A6zwjctceaixc3x_large
Tumblr_mcodaebip41rox3aao1_500_large 540811_389878897736889_1134916203_n_large
 
 

Reklama