World

Party na pláži a šílené kluby

6. října 2015 v 19:40 | Marti

Piknik na pláži, američtí návštěvníci a Razz

6. října ležíte na pláži v 27 stupňích a myslíte na to, jak musíte něco psát do školy, ale ve Španělsku všechno počká. Pak okolo projde chlap v kulichu a bundě. Asi už přituhuje aneb první měsíc za mnou.

Outfit - stockings

19. října 2013 v 19:03 | Marti

Outfit 1.0

Nějak už ani nevím, proč mě napadlo jít zase na polyvore, ale vyšly z toho tyhle 2 varianty :D Hrozně si teď chci koupit áčkovou sukni a podkolenky (bůh ví proč :D) Tak co vy na to?


fan

schoolgirl

Veletrh jazyků & ATL extáze

28. září 2013 v 12:16 | Marti

Olá, Bom día!

Ve čtvrtek se v pražské Lucerně konal "Evropský den jazků" - u dlouhého stolu seděli mluvčí všech možných jazyků, kteří si s vámi rádi popovídali nebo vás naučili základy své rodné řeči. Měli jste pak šanci vyhrát zdarma jazykový kurz.

Já jsem šla samozřejmě ke španělštině a postěžovala si na našeho učitele ve škole, který dokázal všechny moje spolužáky odradit od čehokoli, co se týká Španělska. Javi mě pak pozval na kurzy k nim a povídali jsme si ještě o Granadě nebo o tom jak španělé nedokážou zavřít pusu.
Trošku trapas byl, když jsem zjistila, že italsky jsem už zapomněla jak se řekne skoro všechno až na: "Ciao, mi chiamo Martina e sonno ceca di Praga. Sonno statta a Venezia.", tak jsem si pak šla spravit chuť k angličtině, a zkusila i portugalštinu, která je mimochodem strašně ušišlaná a roztomilá (Chamo-me Martina, eu sou checa y tenho dezoito anos :D)

Kromě toho si teď vymívám mozek novýma písničkama od All Time Low a nemůžu z nich bejt šťasnější. Asi si ty lyrics nechám vytetovat na čelo (dobře .. aspoň je budu psát na každé volné místo v sešitě z matiky :D)

When I was younger I was certain,
that I'd be fine without a queen,
just a king inside his castle,
with an ocean in between,
Now all I do is sit,
and count the miles from you to me,
Oh, Calamity...

Am I a villain, cast among heroes,
with all of their underwhelming, overbearing struggles,
to become what they'll never be?
Friends to the wicked...
Caution is calling, but nobody's home,
the lights are off, the party's over,
now you're stuck plucking three leaf clovers...

Fotos de Tumblr | via Facebook

Hipsters in London

15. září 2013 v 13:07 | Marti

Zkušenosti a zážitky z Londýna n.1

Za ty měsíce, co jsem strávila v Lodnýně se stala spousta věcí. Některé byly zajímavé, některé příjemné a některé zase vůbec. Ale jak se říká, zážitky nemusejí být příjemné, hlavně, žejsou silné :D

Když jsem v práci viděla všechny ty Londýňany - anglické gentlemany v oblecích, co si skočili na oběd, bláznivé japonky s barevnými vlasy, trasvestity, indickou rodinu, španěle, kolumbijce .. - no abych to zkrátila, prostě jsem pozorovala lidi a vedla si takovou statistiku :D. Kdo je na mě milý, když ho obsluhuju, kdo si chce povídat a kdo se napopak tváří povýšeně a nejradši by byl, abych mu přinesla jídlo a šla se někam ztratit.

Ano, uhodli jste správně :D Právě hipsteři a rozmazlení teenageři se ke mě chovali tak, jako bych jim nestála ani za pohled a naopak třeba černoši, indové atd. byli většinou milý a vyptávali se odkud jsem a podobně.

Edit: Tenhle článek nebyl míněný jako urážka někoho, nebo jeho stylu oblékání. Samozřejmě, že záleží na konkrétním člověku, proto ty statistiky - aby se ukázala většina, ale neznamená to, že neexistuje menšina. Tak teď prosím můžete komentovat o tom jak si hraju na chytrou :D

London ^^ | via Facebook

Vztah na dálku

15. srpna 2013 v 19:58 | Marti

Fungují vztahy na dálku?

Let BA 8723 z Londýna dosedl na ranvej Letiště Václava Havla 15 minut před plánovaným příletem. V deváté řadě se od okénka odlepila unaveně vyhlížející slečna a pomalu si začala balit iPod a časopis do batůžku. Kabinou se rozlehl hlas kapitána, který všechny vítal v Praze a někteří nedočkaví pasažéři už čekali v uličce, až budou moct opustit letadlo. Dveře se otevřely a proud lidí se nahrnul do prostor letiště. Mladá slčena se šourala někde daleko za skupinou japonských turistů a psala SMS svým rodičům. Připadala si jako by její velká část byla ještě v malém bytě v centru Londýna a nehodlala se nikdy vrátit zpátky ...


V úterý jsem přijela z Londýna a čas se neskutečně vleče. Připadám si, že jsem tu úplně bezúčelně a odpočítávám dny do 3. září. Letos snad poprvé se teším na začátek školního roku. Vztahy na dálku z člověka vysávají energii, protože musíte žít svůj vlastní život, ale zároveň jste myslí někde jinde. Ve škole se nemůžete soustředit a nebaví vás věci, které vás obvykle zajímaly. Moje rada zní, nechoďte do toho ...


Hiatus is over - I´m back! ;)

9. srpna 2013 v 20:35 | Marti

Co se změnilo za půl roku? :D

Oh, I´ve missed this so bad :D Ahojkyy ... jsem zpět po půl roce a všechno je jinak. V první řadě - jsem dospělá (už pár měsíců :P). Právě jsem v Londýně. Déle než měsíc. Bydlím tu u přítele. V září nastupuju do maturitního ročníku a jsem předběžně přijatá na UCL (University City of London). Whoa.

Chybí mi blogování a všechno okolo toho, tak jsem se dneska rozhodla vrátit se zpátky a nadobro. Pokusím se změnit theme a projít všechny moje oblíbené blogy. Pak přijde seriál zážitků, příběhů a fotek z Londýna. Máte se na co těšit ;)Nejhezčí olympionici :)

15. srpna 2012 v 22:19 | Marti

Londýn 2012 :)

Olympijské hry už sice skončili, ale přece jen si nedokážu odpustit aspoň jeden článek :D
Nevím jak vy, ale já s napětím sledovala snad každý sport, který na olympiádě byl :D .. Ne, že bych byla takovej sportovní fanda, ale bylo na tom něco tak speciálního a zajímavýho :D ..

Tady ale jsou Olympijské hry trochu z jinýho pohledu. :D Vybrala jsem zastupce různých zemí a sportů, kteří se mi nejvíc líbili ;) ... Kdo z nich se nejvíc líbí vám?

Plavání

Ryan Lochte, USA Chad LeClos, Jihoafrická rep.

Atletika

Hans Van Alphen. desetiboj, Belgie Ingmar Vos, desetiboj, Nizozemsko

Andrew Osagie, 800 m, UK Luis A. Marco, 800 m, Španělsko

Andreas Thorkildsen, oštěp, Norsko David Svoboda, moderní pětiboj ;)

Taekwondo ♥

Joel Gonzales Bonilla, Španělsko

Mě se asi nejvíc líbil Van Alphen :D Je prostě sladkej (a ty svaly :D)
Chorvatsko ♥

16. července 2012 v 12:36 | Marti

Nejlepší dovolená všech dob :)

Když jsme v neděli večer odjížděli, neměla jsem ani páru, že tenhle rok bude tak skvělej.
Celý dny plný opalování, plavání v azurově modrým a nádherně čistým moři, výlety na katamaránu, večeře v restaruraci. No myslím, že si to dokážete představit ;)
Všechny ty zážitky jako když nás Svobodovi vezli na tý jejich rychlý lodi, grilovačka, rybičky v restauraci zdarma ... Upřímně - kdybych se mohla vrátit, tak to udělám hned :D A o to víc mě to štve tady v ČR, když celý dny prší a je hnusně :D
Včera jsme si psali s jednim klukem ze Švédska, kterej tam byl taky na dovolený a on říkal: "Let´s move together to Croatia - fuck Czech, fuck Sweden. :D"

Tenhle rok byl sice jinej .. ale lepší :)


Back to Summer Paradise ;)

1. července 2012 v 15:06 | Marti

Končeně je to tady! :D

Tak - za chvíli odjíždíme do Chorvatska. Pořád si myslim, že se mi to jen zdá. Ale už mám zabaleno, tak doufám, že ne :D

Letos tam s náma jedou ještě nějaký známí, takže jsem docela zvědavá (prej tam mají velkou jachtu). Irmy mamka prohlásila, že prej budeme s jejich synem (14 let) skvělá parta. :D To by mě zajímalo jak se mu bude líbit chodit s náma do Muline za Tonim a balit kluky do Ugljanu. :D

Taky bereme letos místo motorový lodi velkej katamarán. Nevim jestli se mám bát nebo se těšit, ale mám pocit, že ovládat plachetnici asi nebude žádná prča :D

Blog bude až do 11.7. POZASTAVEN (nestihla jsem přednastavit žádné články)

Tumblr_m6hlcmgpuh1rvh6kxo2_500_large

První den v anglické rodině ...

8. května 2012 v 13:26 | Marti

... a nejvíc boží přeřek všech dob :D

Kromě mě a kamarádky s námi v jedné rodině bydlela ještě jedna 12 letá holčička, která nás doháněla k šílenství svým předčasným vstáváním (ale vážně, bohatě stačilo vstát v 6:45 a mohly jsme ještě koukat na televizi :D) a přehnanou dochvilností (já jsem ráda, když přijdu na sraz včas - ona tam chtěla být o hodinu dřív).

Veřer po příjezdu se šla kamarádka koukat na televizi s paní, u které jsme bydlely, Terka zůstala v pokoji a hrála na tamagoči (:D) a já jsem se šla osprchovat.
Jakmile jsem přišla z koupelny a otevřela dvěře do pokoje, Terezka se mě s naprosto kamenou tváří zeptala:
"Marťo půjčís mi potom prosím ten vibrátor?"

Až po největším záchvatu smíchu jsem zjistila, že tím myslela adaptér do zásuvky :D

Tumblr_m3of2cbkva1qhfdzao1_500_large

Zamilovala jsem se!

4. května 2012 v 20:20 | Marti

Londýn ♥

Tak jsem zpátky! A oficiálně oznamuju, že se chci přestěhovat do Anglie :D Příští rok tam pojedu na brigádu a pak snad studovat na nějakou jejich collage :)
Jinak ten výlet byl tak boží, že to snad ani nejde popsat slovy - největší sranda, přeřeky, hlášky, nový kámoši z Ústí, sexy průvodce a Britové s tím jejich přízvukem...
Jak prohlásila jedna holka, s kterou jsme bydleli v jedné rodině - "Marťo sice tě znám jen dva dny ale už vim, že seš fakt blázen na kluky :D"
Kromě Londýna (kde jsme bydleli) jsme navštívili Dover, Canterbury, Stratford, Stonehenge ... no na ten týden nikdy nezapomenu a doudám, že se tam vrátim co nejdřív to půjde! Takže za chvíli článek s fotkama (čekám, až mi je kamarádka zpošle :D) a vtipný story.

Appi31sciael3dg_large


Survior - Kdo přežije?

29. března 2012 v 21:28 | Marti

Mick and Brett

Nevím, jestli jste někdy slyšeli o soutěžní "reality show" Survivor (v češtině se to myslím jmenuje Kdo přežije?).

Na začátku hry je vybráno 24 soutěžících, ve dvou týmech po 12ti, kteří tráví někde na opuštěneím ostrově 39 dní s cílem se navzájem vyřadit. Vyhrává ale jen jeden - a to 1 milión dolarů.

Tumblr_m1llxru4yl1rs1kxwo1_500_large

Nejdříve bojují týmy proti sobě v různých soutěžích, kde vyhrají vždy imunitu (tzn. že z jejich týmu se tentokrát nebude nikdo vyřazovat) a odměnu - většinou nějaké věci, kterí jim pomůžou s přežitím (pomůcky na rozdělání ohně, plachta proti dešti, jídlo ...)

Pak přijde druhá fáze hry, kde se oba týmy sloučí a tentokrát soutěží každý sám za sebe o imunitu, dokud nezbydou dva lidi. Z téhle dvojice vyberou vypadlí soutěžící kandidáta, který si víc zaslouží vyhrát,

Jenže to bych nebyla já, kdybych se na to dívala jen z těhle důvodů. :D Většinou je tam totiž nějakej pěknej kluk, kterej logicky kvůli vedru chodí většinu času bez trička. :D

V 19. sérii jsou dva - Mick a Brett a já se prostě nemůžu rozhodnou, kdo je hezčí :D
Mick Brett

Benátky :P

23. února 2012 v 21:28 | Marti

Benátky město lásky .. a sexy italů

Další příběh z Itálie, tentokrát z Benátek, kde jsme byli s celou rodinou letos o prázdninách. :)

"Mami, podívej se na něj, ten je tak krásnej!..."
Přeplněná loď nás vezla po Canal Grande směrem na Piazza di San Marco. Nemohla jsem odtrhnou oči od zřízence, co na každé zastávce pomáhal lidem vystupovat a nastupovat. Modrou košili měl u krku rozepnutou a na očích stříbrné, lesklé sluneční brýle. Samozřejmě mi došlo, že mamku ani v nejmenším nezajímá. Chyběla mi tu Irmuš.


137078382377591359_ojbijdjk_c_large

London

15. ledna 2012 v 18:12 | Marti

Londýn už se rýsuje

Ahojky ... no právě sem rozjela obrovskou akci, abych přemluvila rodiče,
aby mě pustili v květnu do Londýna. No zatím to vypadá docela nadějně ...cena není špatná, navíc už bude po maturitách a tak :D Doufám, že to vyjde a jestli jo ... stopro napíšu :)

7 důvodů proč chodit s Britem:

1. Jeho přízvuk
2. Mít někoho, kdo ti bude říkat lásko
3. Jeho přízvuk
4. Oblékají se líp než Američani
5. Jeho přízvuk
6. Jsou roztomilejší než Američani
7. Jeho přízvuk

Tumblr_lxrqm2smqq1qbezbuo1_250_large

Místa, která bych chtěla navštívit :o)

3. ledna 2012 v 21:46 | Marti

Místa, kam bych se chtěla podívat :o)

Život je jen jeden a proto bych si ho chtěla pořádně užít a podívat se po celéém světě :)
V celém článku najdete, krásná místa na světě, kde jsem už byla a kam bych se ještě chtěla podívat ... ;)

Tumblr_ltgrjk89c41qgmuaa_large

Croatia ;o)

29. září 2011 v 15:12 | Marti

Místo, kam se určitě chci vrátit

Jasně, všichni víte, že jsem byla o prázdninách s Irmuš v Chorvatsku a bla bla bla xD ...
O pěknej Chorvatech jsem toho napsala už dost, takže tenhle článek je sice o Chorvatsku, z trochu jiného pohledu ;)

Z historického Zadaru trvá jízda trajektem necelých 30 minut. Ostrov Ugljan je součástí souostroví Pašman - Ugljan. Jsou to ostrovy klidu a pohody, romantických zálivů a malebných městeček. Ani největší turistická centra na ostrovech - Kukljica, Preko, Pašman nebo Tkon - neznají hektický shon vrcholící sezóny jako protilehlý Zadar. Ugljan Vás okouzlí průzračným mořem, vůní borovic i dotekem dávných dob, všudypřítomných v kamenných stavbách rozesetých po ostrově. Rovinatý terén s nejvyšším bodem 286m, odkud je nezapomenutelný výhled, je rájem pro příznivce cykloturistiky. Na dohled je vyhledávaná přírodní rezervace Kornati, častý cíl výletních plaveb.

Kemp Mekelenič (tam jsme bydleli) se nachází v nejseverněji obydlené zátoce ostrova Ugljan, vesničce Sušica. Tento soukromý kemp je v borovicovém háji a je oázou klidu (ha, ha - pokud nepočítáte malý Slovince, který běhaj všude okolo a vřeštěj a hudbu, kterou tam pouštíme na plný koule x) pro ty, kteří nevyhledávají ruch diskoték. Stará pobřežní silnice s minimálním provozem umožňuje jízdu do nedalekého městečka Ugljan na kole či kolečkových bruslích.
Zde najdete kavárničky i restaurace s diskotékou či živou muzikou, obchůdky, stánky se zeleninou či rybí trh.

http://www.about-croatia.com/images/croatia-flag.jpg

Itálie a Benátky :)

17. srpna 2011 v 20:28 | Marti

Ciao bella ;o)

Si, sí užjsem zase tu. :) Dneska jsem se vrátila z Itálie a jsem plná dojmů :P Musím uznat, že italové jsou stejně hezký jako španělé .. mám na ně asi nějakou úchylku (Italové, Šplanělci, Chorvati ...) Sice jsem tam byla s rodičema, ale co .. večer mě vždycky pustili ven :) Taky už jsem trochu přejedená z těch těstovin a pizz (dala bych si nějakou svíčkovou nebo guláš xD)

Asi se začnu učit italsky :P
Jo a v celém článku jsou fotky z Caorle (kde jsme bydleli) a taky z Benátek :) !


Že by David Villa na výletě v Benátkách? x) Asi ne, vždyť jenom obsluhoval loď :D

Sbohem sexouši z Chorvatska :(

12. července 2011 v 21:21 | Marti

Nejpohodovější dovolená v Chorvatsku

Dnes už ve 4:45 jsem byla zpátky v ČR. Abych pravdu řekla, měla jsem z toho vážně smíšený pocity. Všechno se totiž událo strašně rychle. V jednu chvíli jsem ještě ležela na serfu v Jadranském moři a najednou jsem už doma :D Bylo to těch nejlepších 11 dní z prázdnin a jestli ne, tak se to bude jen težko překonávat x)

Fotky, zážitky a všechno okolo - v celém článku :)

Moje "umělecká fotka" Západ slunce a výlet za Pinocciem do Muline =*

That´s why I love Spain

29. dubna 2011 v 20:09 | Marti

xxx Why I love Spain xxx

Vždyť mě znáte :D .. víte že miluju Španělsko, španěle a všechno okolo :P
Ale já se nudila a udělala takovou mapu a na ní dala všechno co ve španělsku miluju x)

Španělské tradice 2

20. listopadu 2010 v 21:41 | Marti

Sangria


sangria-2

Španělské tradice

20. listopadu 2010 v 21:33 | Marti

Paso doble

I ♥ España

18. listopadu 2010 v 15:14 | Marti

I ♥ España

Španělsko je moje nejoblíbenější země .... Miluju jejich tradice, přírodu, města i památky ... No a taky španěle samozřejmě :P (viz. Ferny Torres, David Villa ... ;) Chci se tam co nejdřív přestěhovat a už se nikdy nevrátit :) Byla jsem tam už asi 5x a nikdy sem se nechtěla vrátit zpátky do ČR (Hlavně z Barcelony a Sevilly :P)


Queridos amigos ... Me gustaría escribir este texto en español también ;)

España es mi país favorita .... Me encanta su tradición, la naturaleza ciudades y monumentos ... Y los españoles, también, por supuesto :P (véase Fernando Torres, David Villa ... ;) Deseo trasladar allí tan pronto como sea posible y nunca no volver a caer:) Yo estaba allí por cerca de 5 veces y no quiero volver a la República Checa (especialmente de Barcelona y Sevilla: P)

No je to prkticky to samý :D Jenom sem se chtěla trochu vytáhnout že umím španělsky :D x) ale určo tam je milión chyb :D

http://spanelsko.travelon.cz/index.php?location=news/image&news-blob-id=bazilika-sagrada-familia-v-barcelone

Sagrada Familia- Barcelona

Granada Španělsko

Andalusie

je nejjižnější španělská oblast, která proslula především jako území s největší koncentrací španělské tradice a temperamentu. Křesťanská kultura se zde mísí s islámem. Andalusie si dodnes zachovala prvky arabské kultury, ačkoliv nadvláda Arabů skončila v 15. století. Největší města jsou zde nazývána "bílými perlami", jde o města Sevilla, Cordóba a Granada.


Lloret de Mar - Malá vesnička na Costa Brava (moje každoroční prázdniny)


Viva Espaňa - Žij Španělsko ;)

 
 

Reklama