Filmy - recenze

Hunger games

11. března 2012 v 11:59 | Marti

Hunger Games

Možná jste si už všimli plakátů nebo upoutávek na film Hunger Games, který se má v kinech objevit 23.3.

"V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?"

Včera jsem dočetla knížku Hunger games - Aréna smrti, která je předlohou k tomuhle filmu a hrozně mě zaujala, takže se nemůžu dočkat. V knižní verzi už jsou naštěstí dva další díly, tak doufám, že mi je spolužačka půjčí :D

Funny story about Hunger games:

Jedna "kamarádka" z taekwonda se mě ptala jestli náhodou nemám tip na nějakej dobrej film v kinech.
Tak sem jí pověděla o Hunger games a o tom jak se tam lidi zabíjej.
Ona mi na to odpověděla: "No ale nesmí to bejt romantická komedie, Honza nemá rád romantický komedie."
Tak jsem jí zopakovala důvod, proč se to jmenuje Aréna smrti.
"Vždyť sem ti říkala, že to nesmí být romantická komedie."
Mám pocit, že mě nikdy neposlouchá ... :D

Zápisník jedné lásky

13. března 2011 v 19:06 | Marti

Zápisník jedné lásky

Včera jsem se koukala na noťasu u babičky (z nudy :D) na romantickej film. Popravdě byla to celkem nuda
a po chvíli jsem u toho usla. Ale ten hlavní herec byl sexy :D
A nejen to .. byl nominovanej na Oscara :)

http://static.poponthepop.com/images/gallery/ryan-gosling.jpg

Scary Movie 3

28. září 2010 v 12:26 | Marti

Scary Movie 3

Cindy Campbell úspěšně dokončila školu a pracuje jako televizní redaktorka a moderátorka. V rámci investigativní žurnalistiky se setkává s opravdu záhadnými případy: odhaluje zvláštní kruhy v obilí, objevuje mimozemšťany, smrtící videokazety. A aby toho nebylo málo, dozví se, že ona je ta vyvolená, která musí pomoci americkému prezidentovi zachránit Spojené státy americké a tím samozřejmě celý svět před invazí zlých a ošklivých vetřelců z vesmíru. Scary Movie 3 si tentokrát utahuje z nejúspěšnějších filmů posledních let jako jsou Pán prstenů, Harry Potter, Kruh, 8 Mile, Matrix ale i Znamení, či hororové drama Ti druzí.

ddfh

Chyby ve filmu:
1.)  Když si Cindy jde pro Codiho do školy, tak se tam potká s Brandou, která má krátké vlasy. Ale když jsou pak spolu u Brandy doma, tak má Branda dlouhé vlasy s dredy.
2.) V rozhovoru, když se Cindy poprvé setká s Georgem, všímejte si Georgových sluchátek. Při záběru zblízka jsou jinak obrácena, než v záběrech zdálky.
3.) Na začátku filmu, když se Becca s Kate ženou vypnout televizi, povšimněte si vlevo hrníčku, který stojí napravo od hi-fi věže. V záběru, kdy Becca praští Kate přes hlavu, je ještě nalevo vidět. Ale v dalších scénách se stačí podívat směrem k hi-fi věži a hrníček tam už není.
4.) Když se černoška pere se Samarou (holkou ze studny), tak si všimněte, že jí vůbec pěstí nedá-ruka se zastaví kousek před její tváří.
5.) Cindy je na návštěvě u Brendy a jedí tam spolu zmrzlinu z velké krabice. Po chvíli Cindy zmrzlinu odnese a víko přiklopí tak, že přečnívá napravo. V dalších záběrech se víko narovnané. A když Brenda odejde do obýváku, v kuchyni je víko nahnuté nalevo.
6.) Když Cindy jde za Georgem, tak si všimněte rozmístění kostek a papiru. Papir je u konce stolu. Ale jak je záběr na kosky, je vedle nich papir, který by měl být jinde.

Čarodějův učeň - recenze

30. srpna 2010 v 12:35 | Martíííííí

Čarodějův učeň

(The Sorcerer's Apprentice)

dwfewtřčAkční / Dobrodružný / Drama / Fantasy
USA, 2010, 110 min

Režie: Jon Turteltaub
Hrají: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Monica Bellucci, Alfred Molina, Toby Kebbell, Ethan Peck, Teresa Palmer, Peyton List, Omar Benson Miller, Jake Cherry,


Balthazar Blake (Nicolas Cage) je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar na to ale sám nestačí a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory svým i jeho pochybám svého učně.

Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokouší s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších - a nejzákeřnějších - čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby jako Čarodějův učeň svůj výcvik přežil, zachránil město a získal srdce své vyvolené.

Mr. Nobody

11. června 2010 v 18:52 | Admin
Mno, dneska se hodlám kouknout na film Mr. Nobody (Pan Nikdo). Už se hrozně těšim, nejenom proto, že tam hraje Jared :-*, ale zdá se i zajímavej dějově.

mrnobody
"Nemo Nobody si žije poklidný život po boku manželky Elise a jejich třemi dětmi. Jednoho dne se však probudí jako stodvacetiletý starý muž v roce 2092. Je nejenom nejstarším mužem světa, ale také posledním smrtelníkem, neboť na zemi se mezitím vyvinulo nové lidstvo, kde nikdo neumírá. Pan Nobody se však nestará ani o jednu z těchto věcí. Jeho jediný zájem je upřen na hledání odpovědi - odpovědi na otázky, zda život, ktery žil, byl ten správný, zda miloval tu ženu, kterou milovat měl a vychoval své děti v dobré lidi."
rtz

Oficiální text distributora
fgřčthžz
 
 

Reklama