Leden 2014

Maturitní ples

24. ledna 2014 v 21:28 | Marti |  Zbytek ;)

Konečně slibované fotky! ;)

Před týdnem touhle dobou jsme právě na slavnostním nástupu dostávali šerpy, růže a připíjeli si na úspěšnou maturitou tím nejdražším šampáňem, co jsme mohli sehnat - Möet (jako provokace vedení, které nám na ples nepřispělo ani korunu).
Pořád nemůžu uvěřit tomu, že to bylo teprve před týdnem, že ještě minulý týden bylo všechno tak jak má být a pak se všechno obrátilo o 180°

(Já v růžovo-černých šatech .. další fotky v c.č. ;)

Ples, depka a kocovina

18. ledna 2014 v 19:04 | Marti

Slíbená recenze a něco málo o maturitním plese

Poslední rok jsem tam byla na Ruzyni už tolikrát a vždycky jsem byla buď natěšená nebo totálně smutná a vydeptaná. Ano, dnes je zrovna jeden z těch dnů, kdy po návratu jenom ležím na gauči a nechci nikam jít ani nic dělat, protože mi ho všechno připomíná. A příšerná kocovina z včerejší afterparty našeho plesu rozhodně nijak nepomáhá. Teď bych nejradši dala ►► přetočit alespoň o 2 týdny dopředu, až bude to nejhorší za mnou a budu zase moct normálně fungovat. Doufám, že aspoň brzo uvidím fotky z plesu a budu je sem moct přidat.

Untitled

Teď už ale k tématu: Book reviews

Temná tajemství - Hjorth a Rosenfeldt

Jedna z prvních knížek po dlouhé době, kterou jsem četla česky - klasické švédské krimi, nesklamalo, ale ani nijak výrazně nenadchlo. Líbilo se mi množství point of view různých postav, a pomalé rozplétání jejich tajemství. Konec byl skvělý a překvapující.

Room - Emma Donoghue

Wow. Nejlepší vánoční dárek a jedna z nejzvláštnějších knížek, co jsem kdy četla. Jackovi je 5 a od narození bydlí v jediné místnosti s maminkou, kterou od 19 vězní "Old Nick" ve své zahradní kůlně. Od první stránky horzně roztomilé, Jackův naivní pohled a "dětská angličtina" mě dostali. Celou dobu jsem se chtěla smát nebo brečet.

Books

Ehm .. I don´t know what to say

13. ledna 2014 v 20:22 | Marti |  Zbytek ;)

Krize středního věku .. a to mi ještě ani není 20

Heyy guuys. Teď vážně. V sobotu jsem byla na dni otevřených dveří na FF UK a nějak mě ta myšlenka opouštět můj pohodlný život středoškoláka převálcovala. :D

Všechny ty požadavky, příjmačky a maturita .. nebylo už toho učení dost? (certifikát ze španělštiny a angličtiny, přihlášky na vejšky v Anglii) a teď se musím ještě za půl roku naučit portugalsky.

Nechápejte mě špatně, ale já jsem hrozně nerozhodnej a náročnej člověk, takže kdybych nešla do Anglie, chci na dobrý obor na dobrou školu a něco dokázat i tady.

Kromě toho, jsem si už zvykla na to, že tu byl přítel skoro měsíc a nemůžu se smířit s myšlenkou, že se uvidíme zase až za 3 měsíce, jestli si vydělám na letenku do Londýna.

(Mimochodem, ve středu přijde článek s review knížek z Vánoc a v neděli - až vystřízlivím - fotky a dokumentace maturiťáku ;)

.

(život jde dál - říkají. ale ne vždy je to pravda, občas život nejde dál, občas jen plynou dny)


Oh yees!

10. ledna 2014 v 15:08 | Marti

Happiest day of my life

Právě jsem si projela emoční horskou dráhu :D Nejdřív jsem málem hodila mobil do záchoda, když mi přišel e-mail od Cambridge, že už jsou k dispozici výsledky CPE (Certificate of Proficiency in English). Pak jsem nemohla najít papír se svým ID a to už jsem se klepala jako osika. Pak jsem ale stránku nakonec otevřela a vyskočilo na mě: Passed with grade B (78/100 points). Jsem mrtvá a nejšťastnější co jsem kdy byla.

Food

Jinak se chci omluvit, že moc nechodím a nepíšu komentáře, ale ve škole je to teď docela hektický (asi jako u většiny z vás :D) a ještě ty starosti okolo maturitního plesu ... :D

Tady je slibovaná fotka z Barcelony (2005) :PWelcome back

7. ledna 2014 v 17:33 | Marti

I´m wasting my days, I throw them away ...

..losing it all in the sick little games. :D Nejlepší písnička od All Time Low, o tom jak se člověk cítí sám ve světě. Myslím, že to totálně vystihuje jak ze mě momentálně škola vysává energii. Zatím uběhly jenom dva dny a mě se zdá, že jsem zestárla tak o 2 roky :D Jak jsem včera zjistila tak musím do 48 hodin napsat 4 eseje na angličtinu (asi nebyl dobrý nápad od listopadu všechny zadání ignorovat a doufat, že se to odevzdá samo).

EDIT: Tak dokončeno, teď ještě před pololetím vytáhnout pár známek a hurá začít se učit na maturitu :D

...London

4. ledna 2014 v 15:12 | Marti

Vzpomínky na Londýn

Hellooo! :3 Tak jsem si dneska konečně koupila boty na maturiťák (kterej už je za 13 dní .. would you believe that? vždyť mi před chvilkou bylo 11 :D), mám i šaty na after a boty na předtančení. Jediná nepříjemnost je, že 10. se přítel vrací do Londýna, takže tam budu zase jako forever alone :D (stejně neplánuju zůstat moc dlouho střízlivá tak co :D)

Tady máte koláž fotek buď z léta nebo z listopadu a v celém článku menší příběh ;) Tak snad se vám to bude líbit a příští týden čekejte slibovanou fotku z Barcelony 2005 (ještě jsem nesebrala dost odvahy :D)
London

What I like to wear?

2. ledna 2014 v 11:39 | Marti |  Zbytek ;)

Inspiration

Pro ty z vás, kteří četli článek o ročníkovce s kterou se teď peru - už jsem na 20 stránce a zbývá mi jen 5 regionů, ale na Madridu si musím dát zvlášť záležet (učitelovo rodné město, tak by se asi naštval, kdybych to odbyla jedním odstavcem). Taky jsem projížděla fotky z Barcelony 2005 a nemohla jsem se přestat smát :D byli jsme s bráchou takový mimča :D (Uvažuju, že sem nějakou z těch fotek hodím, ale to bych se strapnila víc než kdy dřív :D)

Každopádně, na we♥it jsem našla spoustu outfitů, které se hodně podobají tomu co nosím, takže se nemusím fotit yaay :D Jaký je váš názor na tento styl oblékání? Který outfit se vám líbí nejvíc?

Shoppinng|<3