Září 2013

Veletrh jazyků & ATL extáze

28. září 2013 v 12:16 | Marti |  World

Olá, Bom día!

Ve čtvrtek se v pražské Lucerně konal "Evropský den jazků" - u dlouhého stolu seděli mluvčí všech možných jazyků, kteří si s vámi rádi popovídali nebo vás naučili základy své rodné řeči. Měli jste pak šanci vyhrát zdarma jazykový kurz.

Já jsem šla samozřejmě ke španělštině a postěžovala si na našeho učitele ve škole, který dokázal všechny moje spolužáky odradit od čehokoli, co se týká Španělska. Javi mě pak pozval na kurzy k nim a povídali jsme si ještě o Granadě nebo o tom jak španělé nedokážou zavřít pusu.
Trošku trapas byl, když jsem zjistila, že italsky jsem už zapomněla jak se řekne skoro všechno až na: "Ciao, mi chiamo Martina e sonno ceca di Praga. Sonno statta a Venezia.", tak jsem si pak šla spravit chuť k angličtině, a zkusila i portugalštinu, která je mimochodem strašně ušišlaná a roztomilá (Chamo-me Martina, eu sou checa y tenho dezoito anos :D)

Kromě toho si teď vymívám mozek novýma písničkama od All Time Low a nemůžu z nich bejt šťasnější. Asi si ty lyrics nechám vytetovat na čelo (dobře .. aspoň je budu psát na každé volné místo v sešitě z matiky :D)

When I was younger I was certain,
that I'd be fine without a queen,
just a king inside his castle,
with an ocean in between,
Now all I do is sit,
and count the miles from you to me,
Oh, Calamity...

Am I a villain, cast among heroes,
with all of their underwhelming, overbearing struggles,
to become what they'll never be?
Friends to the wicked...
Caution is calling, but nobody's home,
the lights are off, the party's over,
now you're stuck plucking three leaf clovers...

Fotos de Tumblr | via Facebook

Novinky a stres

22. září 2013 v 15:17 | Marti |  Zbytek ;)

Zkoušky, maturita a přihlášky

"Martinko, nebudeš už si půjčovat knížky na maturitu? U mě v práci se totiž nějaké slečna už po nich scháněla a vypadala, že dost šílí."

Ne mami, nebudu se učit na maturitu v září. Už teď mám tak plnou hlavu toho, jakou má psát ročníkovku, jestli udělám DELE (Diploma de Espaňol como Lengua Extrajera) a CPE (Certificate of Proficiency in English), že to dospělo do stádia, kdy se učím i v pátek večer a v neděli. Stres z maturity přijde na řadu až jindy.

Když se vidím s mojí nejlepší kamarádkou, občas mám tendence se na všechno vykašlat. Říct si ale hovno, kašlu na nějakou vejšku v Anglii, když mě tam stejně nevezmou, radši tu budem kecat a půjdem ven a budeme dělat tohle a tamto (jako to bylo doteď) ale naštěstí ve mě zůstalo dost rozumu na to, abych to neudělala.

Omlouvám se za článek, co moc nedává smysl, ale musela jsem se z toho vypsat.

Game of Flowers❀ | via Tumblr

30 blog challenge - Day 5

17. září 2013 v 8:36 | Marti

Day 5 - The person you like and why you like them

Tak teď nevím, jestli to mám brát jako toho, kdo se mi líbí nebo koho mám ráda. :D Líbí se mi zpěváci, kytaristi .. a mám ráda plno lidí. No a jelikož Jacka a Alexe tu většina z vás zná, a plácat tu o nich by bylo zbytečné, radši napíšu o lidech, kteří pro mě něco znamenají.

Moje nejlepší kamarádka - Známe se už skoro 13 let. Všechny moje skvělé vzpomínky jsem zažila s ní. Byly jsme spolu jako mimča a hráli si venku na vlky, jsme spolu teď a chodíme nakupovat, řešíme vztahy a jezdíme k moři. Ať se v mém životě stane cokoliv, vždycky tu pro sebe budeme.

Můj brácha - Je sice o 5 let mladší a dost toho semnou musel vydržet, ale je to moje myška :D Vždycky se o něj budu chtít starat i když mě už skoro přerostl.

Taekwondisti - Tohle si prostě nemůžu odpustit :D Máme fakt dobrý tým a ráda s nimi trávím čas, jezdím na závody a soustředění ..

Můj přítel - Jop dobře, možná to bude znít divně, ale mám toho tureckýho angličana ráda i když to ma svoje stinné stránky (například že bydlí 1000km daleko). Uvidíme jak to půjde dál ... :)

Tumblr


Hipsters in London

15. září 2013 v 13:07 | Marti |  World

Zkušenosti a zážitky z Londýna n.1

Za ty měsíce, co jsem strávila v Lodnýně se stala spousta věcí. Některé byly zajímavé, některé příjemné a některé zase vůbec. Ale jak se říká, zážitky nemusejí být příjemné, hlavně, žejsou silné :D

Když jsem v práci viděla všechny ty Londýňany - anglické gentlemany v oblecích, co si skočili na oběd, bláznivé japonky s barevnými vlasy, trasvestity, indickou rodinu, španěle, kolumbijce .. - no abych to zkrátila, prostě jsem pozorovala lidi a vedla si takovou statistiku :D. Kdo je na mě milý, když ho obsluhuju, kdo si chce povídat a kdo se napopak tváří povýšeně a nejradši by byl, abych mu přinesla jídlo a šla se někam ztratit.

Ano, uhodli jste správně :D Právě hipsteři a rozmazlení teenageři se ke mě chovali tak, jako bych jim nestála ani za pohled a naopak třeba černoši, indové atd. byli většinou milý a vyptávali se odkud jsem a podobně.

Edit: Tenhle článek nebyl míněný jako urážka někoho, nebo jeho stylu oblékání. Samozřejmě, že záleží na konkrétním člověku, proto ty statistiky - aby se ukázala většina, ale neznamená to, že neexistuje menšina. Tak teď prosím můžete komentovat o tom jak si hraju na chytrou :D

London ^^ | via Facebook

News and changes

8. září 2013 v 20:37 | Marti

Nový design & menu

Konečně se tu po x letech (okej spíš po měsících) změnil design. :D Ne, že bych už simple plan neměla ráda, ale byl čas to tu rozjet pěkně znova. Z tohohle designu jsem úplně na větvi ... udělaly my ho holky z your-layouts-team.blog.cz jako koláž věcí které mám ráda a hrozně ho žeru :D
Kromě toho jsem změnila některé položky v menu, takže si mě můžete follownout na tumblr nebo instagramu a poslechnout si nové písničky v playlistu.

quotes op Tumblr | via Tumblr

30 days blog challange - Day 5

6. září 2013 v 8:27 | Marti |  Zbytek ;)

Day 5 - 5 things that irritate you about opposite sex/same sex

Tak dneska je první oficiálně zatáhnutý den školy ... shit trochu brzo jsem rezignovala :D, ale tentokrát mám aspoň důvod. V rámci ekologie totiž naše geniální třída pojede do školy na kolech. Vzhledem k tomu, že moje kolo se hodí akorát tak k tomu dojet do obchodu nebo na poštu (a pak se vyfoukne přední kolo) tak jsem to vzadala už předem :D
Jinak v úterý přijel z Anglie přítel a on si tu stejně válí šunky, tak proč já bych se měla ve škole trápit :D

Tak a teď už k tématu:
Co mě štve na klucích?
  • když je jim 12, nosí mega volné tepláky, skate čepice a kouří na zastávce
  • když nadávají holkám/mlatí je/ponižujou je
  • když se o sebe nedokážou postarat bez pomoci maminky (tentokrát to neplatí o 12letých :D)
  • když se před partou/kamarády chovají jako totální kreténi (úplně jinak, než když jsou s vámi sami)
  • když nemají ke své holce respekt a za jejími zády (někdy i otevřeně) flirtují s ostaními (popř. spí)
Co mě štve na holkách?
  • když je jim 12 (bráchovy spolužačky) a nosí makeupu, že by se tím dalo vymalovat
  • když fotí milion fotek denně na instagram a dávájí k tomu citáty jako: "Jenom Bůh mě může soudit."
  • když partička 13letých holek zabírá záchody ve škole, maluje se, štěbetá a nenechá tam nikoho jít
  • když i zimě mají na sobě kombinaci šortky, tričko nad pupík a kozačky (ano, i to jsem u nás ve škole viděla)
  • když se objímají a jsou samý "ňuňu" "puso" "zlatíčko" a pak vás za zády pomlouvají

Ella <3 | via Tumblr

30 days blog challange - Day 4

3. září 2013 v 20:50 | Marti |  Zbytek ;)

Day 4 - What you wear to bed?

Je tu začátek školy a tohle téma se dost hodí .. nejradši bych v tý posteli byla teď pořád :D Každý ráno je ponuro a tma -.- Každopádně už mě to v tý škole po dvou dnech přestalo bavit .. ještě štěstí že s matikou končíme v lednu jinak bych si vystřelila mozek :D No a pak .. znáte to, maturita atd :D
Úplně jsem zapomněla .. co nosím na spaní? Tričko I ♥ Chocolate, oddílová trička, pyžama se snoopym .. :D


EliteQueen | via Tumblr


30 days blog challange - Day 3

1. září 2013 v 18:04 | Marti |  Zbytek ;)

Day 3 - What kind of person attracts you

Tak na tohle se bude lehce odpovídat :D .. Takže, jací se mi líbí kluci? Vysocí, hubení, roztomilí a hnědoocí, spíš tmavší typy (italové, španělé, libanonci, turci .. ehm .. :D). Když mají piercing, tetování a skvělý hudební vkus je to plus :D A když dělají takewondo je to magnet (znám se -.-)


Jack Barakat z All Time Low :3
Tumblr