Jared základní info

8. června 2010 v 15:31 | Admin

Americký herec a hudebník Jared Joseph Leto se narodil 26.12.1971 v Bossier City v Lousianě. Jareda a jeho bratra Shannona (*9.3.1970) vychovávala jejich máma Constance, často se stěhovali přes celé USA.
Jejich biologický otec 'Tony' se po rozvodu s Constance znovu oženil a tak kluci získali dva mladší sourozence. Jejich matka se později znovu vdala za Carla Leta, ten oba bratry adoptoval a dal jim své příjmení.

Škola


Říká se, že nedokončil střední školu, ale nejspíše je to jen blábol. Jared chtěl být nejdříve malířem, po nějakou dobu studoval University of Arts ve Filadelfii, ale nakonec ho uchvátilo herectví a přešel na
sva
(na obrázku). V této době taky natočil svůj první krátký film Crying Joy.

Filmová kariéraV roce 1992 se přestěhoval do Los Angeles, kde začal svou hereckou kariéru. Zkušenosti sbíral v seriálech jako Camp Wilder (Tábor u Wilderů) a Almost Home (Skoro Doma). Přelom nastal až v roce 1994, kdy přijal roli v seriálu My So-Called Life, kde si zahrál po boku Clare Danes. Hrál tam hezouna Jordana Catalana, do kterého byla hlavní hrdinka zamilovaná. Tento seriál byl velmi dobře hodnocen, ale natočeno bylo pouze 19 dílů.

fgh

Poté, co seriál v roce 1995 skončil získal další, větší role ve filmech - Prefontaine, Basil, Městská Legenda, Alexander Veliký.

zfr

Další přelom v jeho životě nastal s rolí v nezávislém filmu Requiem for a Dream, kde zazářil již jako poměrně známý herec. Film měl dobrou kritiku a Jared získal za svůj výkon nejedno uznání.

dff

Za připomenutí by stál i kontroverzní snímek Chapter 27, kde hraje hlavní roli - Marka Davida Champmana, který zabil Johna Lennona. O tomto filmu se vedly nesčetné diskuze, na internetu se objevily i petice proti uvedení Chapteru do kin.

a

Hudební kariéra


Kariéra zpěváka a kytaristy je stejně zajímavá, jako jeho filmová kareiéra. V roce 1998 se svým bratrem založil skupinu 30 Seconds To Mars, trvalo další 4 roky, než vydali CD. Získali fanoušky nazvané Echelon. Jared tady uplatnil své umělecké nadání a navrhl spolu se skupinou celou ikonografii... Je autorem všech textů na CD.
V roce 2005 následovalo druhé album s názvem A Beautiful Lie. Odklon od dřívější tvorby, který byl pro fanoušky trochu šok, je ovšem zapsal do povědomí širší veřejnosti a singly The Kill nebo From Yesterday se točili v rádiích neustále.
Další album (poslední) se jmenuje This is war, bylo vydáno v roce 2009 a s ním i nové hity jako stejnojmenný This is war, nebo Kings and Queens

30 Seconds To Mars si získali nové fanoušky, zvláště tedy ženského pohlaví, které hltaly Jaredovy modré oči. (Njn ;)
xdc 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama